Artykuły dla niemowląt

Wbrew powszechnie panującej opinii niemowlę nie potrzebuje zbyt dużej ilości kremów i balsamów. Zdarza się, że ich nadmierne stosowanie – zamiast pomagać – szkodzi. Jeżeli akurat są Państwo na etapie kompletowania wyprawki, to zapraszamy do lektury poniższego bloga. Przygotowaliśmy listę artykułów dla niemowląt, o których koniecznie powinniście pamiętać.

Podstawowe informacje

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – nie jest prawdą, że muszą Państwo kupować całą pakę kosmetyków dla niemowlaka, na którą składają się kremy do każdej możliwej części ciała, szampony, mydła, balsamy czy maści. Nie chodzi oczywiście o oszczędność, ale o zdrową skórę malucha, która wymaga korzystania z kosmetyków tylko wtedy, kiedy faktycznie są one potrzebne.

Krem ochronny do pupy

Krem ochronny do pupy to absolutny must-have w każdej niemowlęcej kosmetyczce. Używa się go nawet wtedy, kiedy dziecko nie ma odparzeń. Krem ochronny należy stosować profilaktycznie, w celu zapobiegnięcia powstawania podrażnień skóry na pośladkach u malucha. Lekarze pouczają, aby nie rezygnować z niego, nawet w przypadku, kiedy korzystamy z bardzo cienkich pieluch, ponieważ nawet one blokują dostęp powietrza.

Płyn myjący

Należy pamiętać, że zwykłe mydła mogą podrażnić naturalną barierę, którą tworzy naskórek. Jeżeli Wasz maluch posiada zdrową, nieprzesuszoną i – co ważne – gładką skórę, to do kąpieli możecie używać specjalnych kostek dermatologicznych i płynów myjących. Do najlepszych tego typu produktów zaliczyć należy emolienty, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, a ciało jest dzięki nim nie tylko czyste, ale i odpowiednio nawilżone.

Krem do buzi

Jeżeli Wasz maluch ma zdrową cerę, to kremu do buzi powinniście używać wyłącznie przed spacerem. Jeśli cera jest odpowiednio nawilżona, to w domu nie należy jej niczym smarować. Jeżeli z kolei jest sucha i się łuszczy (najczęściej takie sytuacje zdarzają się zimą, kiedy w mieszkaniach panuje suche powietrze), to dobrze zainwestować w lekki krem nawilżający.