Czy suplementy diety naprawdę działają?

Boom na suplementy diety trwa w najlepsze. Każdego dnia, zarówno z odbiorników telewizyjnych, jak i radiowych, bombardują nas reklamy, które zachwalają działanie tych specyfików. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy są one faktycznie przydatne i pomagają w walce o lepsze paznokcie, smukłą sylwetkę, czy pamięć. Nie ulega wątpliwości, że suplementy diety posiadają i swoich zwolenników i przeciwników. Jak to z nimi naprawdę jest? – zapraszamy do uważnej lektury.

Na początek zalety

Niestety, dieta wielu ludzi, to prawdziwa tortura dla organizmu. Statystyki pokazują, że przeciętny Polak zjada rocznie coraz więcej fast-foodów, przetworzonego jedzenia oraz słodyczy. Biorąc to pod uwagę nie powinno dziwić, że nasze organizmy są wyjałowione i brakuje im zarówno witamin, jak i minerałów. Trzeba również zaznaczyć, że nawet osoby, które starają się jeść zdrowo, nie są w stanie zapewnić sobie wszelkich potrzebnych dla organizmu substancji odżywczych. Powiedzmy to głośno i wyraźnie – współczesna żywność naszpikowana jest chemią, dlatego warto wspomagać organizm poprzez regularne przyjmowanie suplementów diety. Głównym celem suplementów jest wspomaganie organizmu. Wykonywane na całym świecie badania dowiodły, że zażywające je osoby mają nie tylko lepszą pamięć i lepsze wyniki badań, ale również rzadziej chorują. Nic dziwnego – w końcu organizm, któremu nie brakuje witamin i minerałów wykazuje większą odporność, zarówno na starzenie, jak i choroby.

Pamiętaj!

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że suplement diety nie był, nie jest i nigdy nie będzie lekiem sensu stricto i nie powinno się go tak traktować. Jeżeli uskarżamy się na problemy zdrowotne, które nie znikają pomimo regularnego przyjmowania suplementów diety, to znak, że czas udać się do lekarza i rozpocząć prawdziwe leczenie. Oczywiście suplementy mogą je wspomagać, ale w trudnych przypadkach nigdy nie zastąpią leków na receptę.